środa, 28 sierpnia 2013

[17] Darynda Jones - Pierwszy grób po prawej


tytuł oryginału: First Grave on the Right
seria/cykl wydawniczy: Przygody Charley Davidson tom 1
wydawnictwo: Papierowy Księżyc
data wydania: 29 sierpnia 2012
ISBN: 9788361386186

OPIS WYDAWCY
To jeden z najlepszych debiutów w gatunku romansu paranormalnego ostatnich lat,

który zbiera zarówno znakomite recenzje oraz rekomendacje od wielu najbardziej znanych autorek w tym gatunku, jak również cieszy się niezwykłą popularnością wśród czytelników na całym świecie.

 „Pierwszy grób po prawej” to początek serii o o przygodach Charley Davidson, prywatnej detektyw i kostuchy. Znakomita powieść, która spodoba się tym czytelnikom, którzy cenią powieści pełne akcji i zmysłowych relacji między bohaterami, jak również tym, którzy cenią humor podobny do Stephanie Plum.

Seria o przygodach Charley Davidson skrzy się dowcipem, dynamiczną akcją i przede wszystkim inteligencją, co wcale nie jest tak częste w tym gatunku.

„Pierwszy grób po prawej”, który jest pierwszym tomem przygód Charley Davidson, rekomendują najsłynniejsze autorki tego gatunku, m.in. J.R. Ward, Gena Showalter czy MaryJanice Davidson.

Kto to jest kostucha? Mroczna, zakapturzona postać mężczyzny, bądź kobiety? A może kościotrup, w czarnej szacie, z przerażającą kosą?

A gdybym napisała, że to seksowna, młoda kobieta, która jest detektywem. Uwierzyłabyś?

Nie? Szkoda, bo właśnie taka jest Charley Davidson - jedyna na świecie kostucha. To młoda, atrakcyjna pani detektyw, która często prócz pomocy "zwykłym śmiertelnikom", pomaga umarłym w odszukiwaniu ich morderców. I tak też jest tym razem. Charley stara się pomóc trójce prawników zamordowanych w tym samym dniu. Sprawę komplikuje fakt, że w nocy, we śnie przeżywa liczne przygody miłosne z pewnym mężczyzną, którego tożsamość stara się odkryć za wszelką cenę.

Jednak co jeśli prawda okażę się trudniejsza niż się wydaje? Co jeśli z pozoru zwykłe morderstwo, zatacza coraz większe kręgi, wciągając coraz więcej osób?

Sama Charley Davidson to pełna ciepła osoba, która stara się pomóc wszystkim wokół, przez co nieraz wplątuje się w kłopoty i naraża się na niebezpieczeństwo. Jednak nic z tych rzeczy nie pozbawia jej poczucia humoru i jeszcze większych pokładów ironii do otaczającego ją świata. Jednak to wszystko sprawia, że Charley wydaje się całkiem realna i ludzka i w niczym nie przypomina tej strasznej kostuchy, jaka tkwi w naszej wyobraźni.8/10 

1 komentarz:

  1. Dobra recenzja, książka wydaję się być fajna i w moim stylu. Wydaję mi się, że jak się na nią natknę to ją przeczytam ^^ Pozdrawiam.
    + zapraszam na http://arenaksiazek.blogspot.com/ :>

    OdpowiedzUsuń